Guntis Valneris izcīna bronzas medaļu pasaules čempionātā simtlauciņu dambretē

 

 

 

Šodien Kotdivuāras galvaspilsētā Jamusukro noslēdzās pasaules čempionāts 100 lauciņu dambretē vīriešiem, kur bronzas medaļu izcīnīja Latvijas dambretes lielmeistars Guntis Valneris.

No 15. septembra līdz 3.oktobrim Rietumāfrikas Ziļonkaulu krastā norisinājās jau 60. Pasaules čempionāts vīriešiem 100 lauciņu dambretē. Turnīrā piedalījās 20 spēcīgākie dambretisti no 12 pasaules valstīm. Kopējais dalībnieku skaits bija viens no spēcīgākajiem pēdējos gados, padarot cīņas īpaši aizraujošas un neparedzamas līdz pat noslēgumam.

Par šī gada pasaules čempionu jau desmito reizi kļuvis Krievijas labākais dambretists Aleksandrs Georgijevs, kurš deviņpadsmit partijās izcīnīja deviņas uzvarās un ieguva 28 punktus, saglabājot pirmo vietu pasaules rangā. Sudraba medaļu izcīnīja piecpadsmit gadus jaunais Ķīnas dambretists Pans Jimings (Pan Yiming), kurš šogad izcīnīja arī Āzijas čempiona titulu un ar šo godalgu kļuva par jaunāko dambretes lielmeistaru vēsturē. Jiminga kontā 27 punkti. Ar bronzas medaļu mājās dosies Latvijas godalgotais dambretists Guntis Valneris, kurš turnīrā izcīnīja 8 uzvaras un 27 punktus. Pirms šī turnīra Valneris pasaules rangā ieņēma otro vietu.

Latvijas dambretistiem šis gads ir bijis ļoti rezultatīvs - iegūtas vairāk kā 30 medaļas gan pieaugušo, gan jauniešu pasaules un Eiropas čempionātos. Rezultāti ir apliecinājums treneru augstvērtīgajam darbam visos Latvijas reģionos, kā arī Latvijas Dambretes federācijas uzņemtajam kursam, attīstot gan masu sportu, gan arī uz augstiem rezultātiem orientētus treniņus.