Latvijai astoņas zelta godalgas Baltijas čempionātā

27.augustā Jelgavā noslēdzās Baltijas atklātais čempionāts jauniešiem 100 lauciņu dambretē U8, U10, U13, U16 un U19 vecuma grupās, kurā piedalījās vairāk nekā 150 jaunie dambretisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas un tika sadalīti desmit medaļu komplekti.

 

Ar teicamām sekmēm šajās sacensībās startēja Latvijas jaunie dambretisti, kuri izcīnīja astoņas no desmit zelta medaļām, divas no desmit sudraba medaļām un sešas no desmit bronzas medaļām, kopumā sešpadsmit no trīsdesmit medaļām.

U8 vecuma grupā meitenēm par turnīra uzvarētāju kļuva Latvijas jaunā dambretiste Estere Kalēja, otrajā vietā Polijas jaunā spēlētāja Wiktoria Bednarek, trešajā vietā ierindojās vēl viena mūsu jaunā spēlētāja Anna Biruma.

U8 vecuma grupā zēniem par turnīra uzvarētāju kļuva Latvijas jaunais dambretists Pauls Paņko, otrajā vietā ierindojās Polijas jaunais spēlētājs Krzisztof Wojtyszyn, bet trešajā vietā ierindojās vēl viens mūsu jaunais talants Ernests Andersons.

U10 vecuma grupā meitenēm par turnīra uzvarētāju kļuva Latvijas jaunā dambretiste Luīze Gudēvica-Liepiņa, otrajā vietā ierindojās Polijas jaunā dambretiste Marika Gancarz, bet trešajā vietā Lietuvas pārstāve Vakare Sabaliauskaite.

U10 vecuma grupā zēniem visas medaļas nonāca pie Latvijas jaunajiem dambretistiem. Par turnīra uzvarētāju kļuva Artemijs Bogdanovs, otrajā vietā ierindojās Daniels Sokols un trešajā vietā Toms Andersons.

U13 vecuma grupā meitenēm par turnīra uzvarētāju kļuva Latvijas jaunā dambretiste Evelīna Orlovska, otrajā vietā ierindojās Polijas pārstāve Oliwia Gancarz un trešajā vietā mūsu jaunā spēlētāja Alise Jaunkalne.

U13 vecuma grupā zēniem par turnīra uzvarētāju pārliecinoši kļuva Latvijas jaunais dambretists Ernests Kalniņš, otrajā vietā ierindojās Polijas dambretists Krzisztof Delalitz de Laval un trešajā vietā vēl viens Polijas pārstāvis Radoslaw Lešniewski.

U16 vecuma grupā meitenēm par turnīra uzvarētāju kļuva Lietuvas jaunā dambretiste Myja Plestyte, otrajā vietā ierindojās Polijas jaunā spēlētāja Patrycja Tomczak, bet trešajā vietā Igaunijas pārstāve Emilia Kello.

U16 vecuma grupā zēniem par turnīra uzvarētāju kļuva Lietuvas jaunais dambretists Augustas Gainovskis, otrajā vietā mūsu jaunais dambretists Everts Rūdolfs Lepsis, bet trešajā vietā palika Igaunijas spēlētājs Keir-Christian Sugul.

U19 vecuma grupā juniorēm par turnīra uzvarētāju kļuva Latvijas dambretiste Valda Vasariete, otrajā vietā ierindojās Lietuvas pārstāve Marija Alekseriunaite, bet trešajā vietā vēl viena Latvijas spēlētāja Jelizaveta Zaharova.

U19 vecuma grupā junioriem par turnīra uzvarētāju kļuva Pēteris Kripans. Otrā un trešā vieta tika noskaidrotā papildmačā starp Lietuvas pārstāvi Valentin Golubajev un Latvijas dambretistu Kristeru Lapiņu. Lietuvas pārstāvis papildmačā izrādījās veiksmīgāks, līdz ar to viņam otrā vieta un sudraba medaļa, bet Kristeram Lapiņam trešā vieta un bronzas godalga.

Sacensību organizatori saka lielu paldies sacensību atbalstītājiem - Jelgavas Domei, Jelgavas Sporta servisa centram, Izglītības un zinātnes ministrijai, Latvijas Sporta Federāciju Padomei, Karameļu Darbnīca un Pupuchi. Liels paldies arī mūsu jaunajam dambretistam Rihardam Raginskim-Repšem par muzikālo priekšnesumu sacensību apbalvošanas ceremonijā!