Eiropas Jaunatnes tiešsaistes kauss 100 lauciņu dambretē

Pirmais Eiropas jaunatnes tiešsaistes kauss: pasaules lielākais oficiālais turnīrs. 

Eiropas Dambretes Konfederācija (EDC) sadarbībā ar Igaunijas Dambretes Federāciju (EDF) rīko pirmo Eiropas Jaunatnes tiešsaistes kausu starptautiskajā dambretē. Sacensības sākas 1. augustā pulksten 10.00, un jaunieši vecumā grupā U26 būs pirmie, kas uzsāks sacensību.

”Neparastais laiks pieprasa neparastu pieeju, tieši tāpēc pirmo reizi Eiropas Dambretes Konfederācijas vēsturē mēs rīkojam oficiālu jaunatnes turnīru tiešsaistē,” saka EDC prezidents Karlo Bordini (Carlo Bordini). “Es ar gandarījumu varu apgalvot, ka gan jaunie spēlētāji, gan organizatori ir atvērti jaunām iespējām. EDC sadarbībā ar Igaunijas Dambretes Federāciju prata labi izmantot šodienas situāciju un atrada risinājumu turnīram, tādējādi dodot ieguldījumu EDC mērķim palielināt dambretes popularitāti visā Eiropā.”

“Līdz šim brīdim sacensībām ir pieteikušies gandrīz 700 jaunie dambretisti no visas Eiropas, tā ka šis noteikti ir viens no kuplāk apmeklētajiem dambretes turnīriem pasaulē,” apgalvo Tarmo Tulva (Tarmo Tulva), Igaunijas Dambretes Federācijas prezidents un EDC valdes loceklis. “Lielais dalībnieku skaits parāda, ka tiešsaistes turnīriem ir liels potenciāls, un es esmu pārliecināts, ka nekas līdzīgs šādā mērogā pirms tam nav ticis organizēts.”

Ja sākotnēji bija plānots organizēt Eiropas jaunatnes čempionātu starptautiskajā dambretē augusta sākumā Tallinā, tad koronas vīrusa krīzes radīto neskaidrību un ceļošanas ierobežojumu dēļ EDC nolēma šogad atcelt sacensības. Taču, lai jaunieši varētu spēlēt un sacensties, Igaunijas Dambretes Federācija ierosināja EDC organizēt turnīru caur Internetu, lietojot prāta spēļu vidi www.vint.ee, kas tika attīstīta Igaunijā.

Visām turnīra spēlēm varēs sekot līdzi tiešraidē. Sacensību grafiku var atrast  mājas lapā www.europedraughts.org un www.vint.ee spēļu vidē.

Latviju turnīrā pārstāvēs 48 jaunieši.

 

Raksts Eiropas dambretes konfederācijas mājaslapā.