Vīriešu čempionātā 100 lauciņu dambretē favorīts pierāda savu statusu

Ar spraigām cīņām par godalgotām vietām noslēdzies Latvijas čempionāts vīriešiem 100 lauciņu dambretē, kurš norisinājās sešas dienas no 03.septembra līdz 05.septembrim un no 10.septembra līdz 12.septembrim Rīgā, Gogoļa ielā 5 Rīgas namsaimnieks telpās.

Fināla cīņas aizvadīja 12 dalībnieki, starp kuriem jāizceļ turnīra galvenais favorīts starptautiskais lielmeistars Raimonds Vipulis un starptautiskais lielmeistars Laimonis Zālītis. Par godalgotajām vietām cīnījās Jakovs Levins, Gunārs Zālītis, Gunārs Gribuška, Vsevolods Mitrēvičs, Ričards Osītis, Renards Helfehts, Raimonds Millers, Jevgeņijs Matvejevs, Raimonds Klimāvičs un Leonīds Bičkovskis.

Turnīra ievadā vadībā izvirzījās jaunie talanti Renards Helfrehts (Treneris Edgars Ratnieks) un Ričards Osītis (Treneris Raivo Dēliņš), tomēr meistarība un pieredze ņēma virsroku un ar izcilu spēli noslēdzošajās partijās savu favorīta statusu apliecināja Raimonds Vipulis, kurš ar izcīnītajiem 17 punktiem pārliecinoši izcīnīja Latvijas čempiona titulu. Vicečempiona tituls ar diezgan stabilu spēli turnīra gaitā Gunāram Gribuškam, kurš turnīru noslēdza ar izcīnītajiem 14 punktiem. Ļoti spraigas cīņas norisinājās par trešo vietu, kura noskaidrojās tikai turnīra pēdējās partijas starp Ričardu Osīti un Renardu Helfrehtu pēdējos gājienos, kur pārāks izrādījās Renards un ar izcīnītajiem 12 punktiem pirmo reizi turnīru vēsturē iekļuva godalgotajā trijniekā. Noslēgumā 12 punktus arī ieguva un pēc papildus rādītājiem ceturtajā vietā Jevgeņijs Matvejevs, piektajā vietā Ričards Osītis un olimpisko sešinieku ar 12 punktiem noslēdza Vsevolods Mitrēvičs (Trenere Zoja Golubeva) 

Turnīra rezultāti šeit

Turnīra partijas: 1 kārta  2 kārta 

3 kārta   4 kārta   5 kārta

6 kārta   7 kārta   8 kārta  

9 kārta  10 kārta  11 kārta