Valneriem dubultpanākums Latvijas čempionātā

Vīriešiem no 24.februāra līdz 27.februārim un sievietēm no 25.februāra līdz 27.februārim kā pirmajiem 2022.gadā tika noskaidroti čempioni 64 lauciņu dambretē ar klasisko laika kontroli. Fināla cīņās, spēlējot pēc riņķa sistēmas piedalījās desmit vīrieši un astoņas sievietes. Tika izspēlēti mikromači ar laika kontroli uz katru partiju 30 minūtes plus 30 sekundes gājienam. Vīrieši spēlēja ar sākuma gājienu izlozi pēc 745 un sievietes ar sākuma gājienu izlozi pēc 150 izlozes variantu tabulas.

Sievietēm turnīra gaitā rādot stabilu spēli, pārliecinoši ar 11 punktiem no 14 iespējamiem par 2022.gada Latvijas valsts čempioni kļuva Nacionālā lielmeistare Antra Valnere, kurai šis ir jau septītais čempiones tituls. Cīņas par nākamajām vietām bija daudz sīvākas un noslēgumā četras dalībnieces ieguva 8 punktus, kur papildus kritēriji otro vietu ļāva izcīnīt Nacionālajai meistarei Jeļenai Tkačenko. Savukārt trijnieku noslēdza viena no talantīgākajām jaunietēm, 11 gadīgā Malvīne Misāne, kura par uzrādīto rezultātu izpildīja Nacionālo meistaru. Ar 8 punktiem ceturtajā vietā pagājušā gada čempione Nacionālā meistare Marija Magdalēna Nereda un piektajā vietā deviņkārtējā valsts čempione Nacionālā lielmeistare Regīna Piroņena.

Vīriešiem turnīrā nekādas cerības uz pirmo vietu neatstāja Nacionālais lielmeistars Guntis Valneris, kurš pārliecinoši ar 16 punktiem no 18 iespējamajiem kļuva par Latvijas valsts čempionu. Viņam šis ir jau ceturtais čempiona tituls. Otrajā vietā, izcīnot 12 punktus, Nacionālais lielmeistars Guntars Purviņš. Jāatzīmē, ka viņam šis ir jau devītais sudrabs valsts čempionātos. Trešo vietu ar 11 punktiem dalīja trīs dalībnieki un noslēgumā pēc labākiem papldus kritērijiem trešo vietu izcīnīja jaunais meistarkandidāts Ričards Osītis. Ričardam pirmo reizi izdevās iekļūt labāko trijniekā Latvijas pieaugušo čempionātos. Ar 11 punktiem pavisam nedaudz līdz bronzas medaļai pietrūka Nacionālajam meistaram Raivim Paeglem, kuram ceturtā vieta un talantīgajam jaunietim, 12 gadīgajam Pēterim Kripanam. kuram noslēgumā izcīnītā piektā vieta ir izcils panākums šādā turnīrā.

Turnīra rezultāti:

VĪRIEŠI

SIEVIETES

Dažu spēļu video ieraksts:

5 KĀRTA VĪRIEŠIEM

6 KĀRTA VĪRIEŠIEM

7 KĀRTA VĪRIEŠIEM

8 KĀRTA VĪRIEŠIEM

9 KĀRTA VĪRIEŠIEM

Dažas interesantas partijas:

Valneris - Purviņš

Purviņš - Valneris

Valneris - Osītis

Osītis - Valneris

Juhņevičs - Valneris

Valneris - Juhņevičs