Pasaules čempionātā uzvar Ukrainas pārstāvji

Karību jūrā pie Venecuēlas krastiem atrodas maza sala un arī autonoma valsts Nīderlandes Karalistes sastāvā - Kirasao, kura šogad uzņēma pasaules čempionāta vīriešiem un sievietēm 100 lauciņu dambretē dalībniekus. Sacensības notika salas lielākajā apdzīvotajā vietā, galvaspilsētā Vilemstadē. Par planētas spēcīgākā dambretista titulu pēc riņķa sistēmas sacentās 16 sievietes un 19 vīrieši. Cīņas notika no 28.septembra līdz 13.oktobrim.

Pasaules vīriešu čempionātā deviņpadsmit dalībnieku konkurencē pirmo vietu izcīnīja Ukrainas starptautiskais lielmeistars Yurii Anikeev, kurš izcīnīja 25 punktus un pasaules čempiona titulu. Otrajā vietā ar izcīnītajiem 24 punktiem ierindojās un sudraba medaļu saņēma Nīderlandes starptautiskais lielmeistars Jan Groenendijk, kurš šogad Rīgā uzvarēja Pasaules kausa posmā Riga Open 2023. Trešo vietu un bronzas medaļu ar 23 iegūtajiem punktiem izcīnīja vēl viens Nīderlandes starptautiskais lielmeistars Martijn Van Ijzendoorn. Mūsu starptautiskajam lielmeistaram Guntim Valnerim turnīra beigu daļā neizdevās gūt uzvaras un atlikušās partijas noslēdzās neizšķirti, tādējādi viņš izcīnīja divdesmit vienu punktu un ierindojās desmitajā vietā.

Pasaules sieviešu čempionātā sešpadsmit dalībnieču konkurencē, izcīnot divdesmit trīs punktus, uzvarēja un pasaules čempiones titulu ieguva Ukrainas dambretiste starptautiskā lielmeistare Viktoriya Motrichko. Otrajā vietā ar izcīnītajiem divdesmit vienu punktu ierindojās un sudraba medaļu saņēma neatkarīgā spēlētāja Darya Tkachenko, bet bronzas godalgu ar deviņpadsmit iegūtajiem punktiem izcīnīja vēl viena Ukrainas pārstāve Olena Korotka. Mūsu kaimiņvalsts Lietuvas pārstāves Rita Packauskaite un Myja Plestyte ierindojās attiecīgi astotajā un četrpadsmitajā vietā.

Sacensību rezultāti:

Čempionāta MĀJASLAPA